Nemoci

Příběh plicní fibrózy

Datum vložení článku: 26.09.2012

plíce s fibrozou
Příběh idiopatické plicní fibrózy. Na konci roku 2011 mě požádala má kamarádka, zdali bych se nemohl zastavit za jejím dlouholetým rodinným přítelem. Prý má idiopatickou plicní fibrózu. Nejdřív zjednodušeně vysvětlím – plicní fibróza znamená srůstání plicní tkáně. Prakticky se nemocnému postupně snižuje plocha plicních sklípků, které přes své jemné membrány předávají kyslík do krve. Idiopatickou ji medicína nazývá, protože není zřetelná a jednoznačně doložitelná příčina.Rakovina - proces vzniku, možnosti

Datum vložení článku: 28.05.2012

geny Rakovina – proces vzniku,statistické lži, možnosti uzdravení.

Rakovina byla, je a zřejmě po nějakou dobu ještě zůstane velkým a plíživým strašákem především pro obyvatele západní polokoule.
Že rakovina zabíjí a to, že nejedná v rukavičkách, všichni víme. Kdo se někdy setkal s člověkem umírajícím na rakovinu, zřejmě už nikdy nevzal cigaretu do úst nebo nedělal nic, o čem věděl, že rakovinu přímo způsobuje.
Každý z nás zná notoricky opakované příčiny vzniku – kouření, alkohol, transmastné kyseliny, stres, znečištěné prostředí, toxické vlivy(azbest, rtuť, ozáření, apod.),viry a občas se někdo i odvolává na genetiku. Tato obecná tvrzení však evidentně nesnižují výskyt rakoviny.Alergie a senná rýma - pravá přičina vzniku, možnosti léčby

Datum vložení článku: 05.03.2012

bílý chléb Alergie – senná rýma. Stále aktuálnější téma.

Jako každý rok na jaře mnoho z nás neocení nádherné projevy přírody.
Protože květenství, které kolem sebe do vzdálenosti mnoha kilometrů(všichni máme rádi žlutý „bordel“ z masivně pěstované řepky, kterou ze zákona lijeme do nádrží, zatímco miliony lidí nemají co jíst - nechť žije etika EU) šíří pyl a dráždí naše sliznice. Toto podráždění nazýváme alergií.