Proč se o skutečných příčinách nemocí mlčí!

fuck the system Od doby, kdy p. Rohring definoval zásadu, že imunitní systém nikdy nenapadá sám sebe uplynulo více než sto let a za tuto dobu se mnohé změnilo.
Především se masivně po celém(především civilizovaném světě) rozvinuly procesy, které stojí v přímém rozporu s tímto pravidlem.
Ano, autoimunitní onemocnění jakým jsou alergie, diabetes melitus, roztroušená skleroza, astma, artritida, lupénka, atopický ekzém a jak se zdá i další onemocnění, u nichž si současná medicína není jista přičinami vzniku jako crohnova choroba, ulcerozní kolitida a další onemocnění tračníku se staly metlou západního světa.
Stejně jako choroby nazýváné jako civilizační - rakovina, onemocnění kardiovaskulárního systému(mrtvice, infarkty, angina pektoris, apod). I přes nápadně okaté úsilí vědců a lékařů se tyto choroby nedaří dostat pod kontrolu. Zřejmě i proto, že cílem medicíny není uzdravovat člověka, ale zmírňovat důsledky chorob. Možná také proto, že masivní medializací skutečných příčin vzniku těchto i dalších civilizačních chorob, by došlo k revoluční změně ve stylu lidského života.

To by mělo zcela zásadní vliv na současný systém zdravotnictví, potravinářský, farmaceutický průmysl a na společenské uspořádání, stejně jako na globální ekonomiku. Hypotéza, ve které by lidé neznali autoimunitní a civilizační onemocnění by znamenala změnu, která za uplynulých 15.000 let nemá srovnání.
Na tento krok, který s kulminujícími problémy společnosti nevyhnutelně nastane, upozorňovala řada těch, kterým na lidském zdraví skutečně záleží.

Určitě se našlo i pár odvážných, kteří se rozhodli i přes veřejný údiv a nesouhlas odborné veřejnosti publikovat výsledky svých výzkumů na poli skutečného vzniku autoimunitních a civilizačních chorob. Není však příliš udivující, že takovéto snahy jsou politicky a mocensky utlačeny. Ano, i přes to, že se náš systém tváří značně demokraticky, používá zcela totalitní metody.
Kdy? Ve chvíli, kdy má někdo zájem masivně propagovat erudované výzkumy, které leží v opozici vůči současnému systému.
A jedním z takovýchto výroků, které se zdají vskutku (r)evoluční je i závěr, ke kterému docházíme zkoumáním nebo empirickou zkušeností při sledování příčin vzniku autoimunitních a civilizačních onemocnění. Výsledky výzkumů, které jsou značně politicky i tržně nepohodlné, vypovídají o tom, že za masivním rozšířením autoimunitních chorob stojí několik zásadních faktorů - více v článcích (R)evoluční výživy.

Je nutné zmínit, že o skutečných příčinách vzniku se v odborných kruzích ví. Ví se také to, že je velmi snadné většině těchto chorob předcházet či je zcela uzdravit.
Je tu však jeden velmi mocný prostředek, kterým se jakékoliv upřímné snahy o medializaci "banálních" pravd o vzniku civilizačních a autoimunitních chorob, stejně jako o neefektivitě konvenčních metod umlčují.
Tím je tržní mechanimus, potažmo ideologie a politicko-lobistická scéna.

Budete-li majitelem farmaceutické společnosti, lékařem, který je hrazený z toho, kolik má pacientů nebo terapeut, který zmírňuje pomocí různých metod příznaky chorob, majitel serveru či magazínu o zdraví, nebude vaším zájmem uzdravit společnost - člověka.
Vaším zájmem bude zisk.
money from medicine Ten nedosáhnete tak, že předáte moudrost vědění obyvatelům naší Planety, ale tak, že budete udržovat masu lidí v nevědomosti a pasivitě.
Tzn. budete vyrábět léky proti bolesti a zmírnění příznaků chorob s mnoha vedlejšími účinky a ze svého velkého zisku platit studie vědcům, kteří mají zkoumat další účinné látky, které budou principiálně založeny na "léčení" nikoliv na uzdravení.

V tomto celém systému jde stále o stejný princip uzdržování nemoci v různých mantinelech. Z něho všechny články těží - farmaceutické společnosti, lékaři, léčitelé, terapeuti, politici, obchodníci.
Jen "ne-mocný" z něj obvykle nic nezíská.

Tento princip se jako mrchožrout opírá o nejzákladnější potřebu - přežití. Těží ze základního principu života a zároveň jeho skutečnou podstatu znevažuje a zneužívá. Princip "léčení" totiž nesleduje stejný směr jako základní životní princip přežití. Jde mu jen "na ruku" a tváří se, že ho podporuje. Poptávka lidí po "zdraví" je tak silná, že utváří nejsilnější obchodně-politicko-korupční a značně neetické prostředí.

Naše nevědomost a neznalost principů fungování lidského zdraví k tomu s naší vírou v systém(i přesto, že si na něj většina z nás stěžuje, tak přijímá jeho fungování) utváří dokonalé podmínky pro růst nekorektních principů příživníků, kteří těží z lidské bolesti, ztrát na zdraví a životech.
Na tom, na čem většině z nás záleží nejvíce.
Je lhostejné do jaké rádoby ušlechtilé róby navlékla své jednání tato pijavická cháska.
Žijí z to, že jiní trpí.
Nelze na tento mechanismus pohlížet ani jako na úlevu od choroby, když existuje efektivní metody jak se nemoci zbavit.
Tento pohled připomíná Stockholmský syndrom uneseného vůči svému únosci.
Argument, že účinné metody neexistují, je sebeklamem všech, kteří v tomto systému participují.

Protože tam, kde existuje cesta k úplnému zdraví, nelze sejít z cesty. Jen úkrok stranou nebo polovičatost jsou fatální chybou, která s sebou nese daň. Daň, kterou zaplatíme tím nejcennějším.

Datum vložení článku: 18.5.2012 autor: Jan UrbánekKomentáře k článku
Notice: Use of undefined constant nadpis - assumed 'nadpis' in /var/www/clients/client1/web32/web/index.php on line 117
Proč se o skutečných příčinách nemocí mlčí!